ELRING - Gasket, intake manifold housing, gasket, throttle body
This article is suitable for the following vehicle manufacturers:
Manufacturer Nr.: Elring 094.860
EAN: 4041248937402
| Technical Data: | |
|---|---|
| Assortment | : No |
| Inner Diameter | : 70 mm |
| Outer Diameter | : 73.8 mm |
| Height | : 5.6 mm |
| Material | : NBR (Nitrile Butadiene Rubber) |
| Shape | : O-Ring |
| Petrol resistant | : Yes |
| Oil resistant | : Yes |