ELRING sealing ring, nozzle holder
Manufacturer Nr.: Elring 118.559
EAN: 4041248736371
| Technical Data: | |
|---|---|
| Assortment | : No |
| Inner Diameter | : 15.5 mm |
| Outer Diameter | : 21 mm |
| Height | : 2 mm |
| Material | : Copper |
| Shape | : A-Form |
| Petrol resistant | : Yes |
| Oil resistant | : Yes |